A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маньківський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів № 1
Маньківської селищної ради Черкаської області

Порядок реагування на випадки булінгу!

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування)

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання  (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1.     Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

 2.     На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування)       3.     Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

 4.     До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

  5.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.                                                                                           

Директору_________________

(прізвище, ім’я, по батькові),

який проживає за адресою:

__________________________________

__________________________________

(контактний телефон)

ЗАЯВА

           Я, _______________________________, повідомлю про випадок булінгу (цькування), учасником (свідком) якого я є, що стався (потрібне підкреслити)  __________ у (на) ______________, а саме: (дата, час, місце)_______________

____________________________________________________________________

(розгорнутий виклад фактів щодо виявлених випадків булінгу (цькування)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

_____________                  _________________             ____________________

      (дата)                                     (ПІП)                                (підпис)

Дата: від до Скинути

Інтерактивні бесіди "Що таке булінг"

З метою створення безпечного освітнього середовища, надання знань про булінг, як прояв насильства та опрацювання механізмів реагування, формування доброзичливого ставлення один до одного, виховання взаємоповаги, в рамках Тижня протидії булінгу психологічною службою були проведені інтерактивні бесіди на тему “Що таке булінг?” з демонстрацією відеоролика у 2-В та 5-А класах. Під час заходів здобувачі освіти були ознайомлені з терміном «булінг», правилами спілкування в колективі, способами реагування в ситуації булінгу. Обговорювали норми і правила для попередження цькування, адже в подібних ситуаціях може опинитися кожен.

14:00 27.09.2024

Тиждень протидії булінгу та цькування

      Розпочався Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, метою якого є проведення просвітницьких. профілактичних заходів, спрямованих на інформування учасників освітнього процесу про поняття "булінг", його різновиди та профілактику цього явища в закладі освіти. Булінг - це агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей, яка призводить до цькування іншої дитини з метою приниження, залякування та демонстрації сили. Це є надзвичайно важливо, адже кожен заслуговує на безпечне та підтримуюче середовище. 

15:06 23.09.2024

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу

    З метою ознайомлення учнів із поняттям "булінг" та методами профілактики виникнення булінгу у нашому навчальному закладі з 25 по 29 вересня 2023 року проведено Тиждень протидії булінгу. Основна мета тижня полягала в залученні учнів до вирішення проблеми цькування, налагодження спілкування на засадах толерантності та поваги один до одного. Психологічною службою проведено години спілкування у 3-4 та 6-8 класах на тему: "Стоп БУЛІНГ", "Що таке БУЛІГ та які його причини". Також здійсненно анкетування у 6-8 класах "Я та булінг", "Ти і твій клас". Учні ознайомилися з видами та проявами булінгу, як вирішувати конфлікти та намагатись уникати їх, висловлювали власні думки стосовно даного явища.

09:33 29.09.2023

Булінг: поради батькам, учителям та учням

  Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Дуже часто булінг призводить до  непоправних наслідків, а тому останнім часом у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля.

21:30 09.02.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено