День вшанування пам’яті жертв Голокосту!
27 січня – День вшанування пам’яті жертв Голокосту
Голокост - вісім букв жаху та болю. Цим словом історики називають геноцид євреїв та інших соціальних груп нацистами в період з 1933 по 1945 роки. Третій Рейх і його союзники знищували всіх, кого вважали "неповноцінними" - євреїв, слов'ян, ромів, темношкірих, гомосексуалів, людей з інвалідністю та хворобами психіки.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 27 січня засновано з ініціативи ООН, щоб світ ніколи не забував про скоєні нацистами звірства. Цього дня вшановують пам'ять приблизно 11 мільйонів невинно убитих жертв геноциду.
«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження» – з резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних націй, 2005 рік.
Щороку 27 січня Світ вшановує пам’ять жертв одного з найбільших злочинів в історії людства – Голокосту. Саме цього дня, 27 січня 1945-го року воїни 1-го Українського фронту звільнили в’язнів одного з найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
У цей день, День скорботи і пам’яті, учні 11-Б класу разом із педагогом-організатором Лесею Животівською приєдналися до загальної печалі, ім’я якої Голокост. Одинадцятикласники ознайомилися з презентацією «Голокост - це не лише історія, але й застереження», переглянули відеоролик «Трагедія Голокосту: історія долі».
У День скорботи і пам’яті ми приєднуємося до загальної печалі і співчуваємо великій втраті, ім’я якої – Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але хай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися. Будемо пам’ятати...