A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Маньківський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів № 1
Маньківської селищної ради Черкаської області

Кібербулінг та харасмент

Дата: 27.12.2023 15:29
Кількість переглядів: 25

     Кібербулінг чи харасмент – сучасна форма злочинності в інтернеті. Як захистити себе та своїх дітей від переслідування, загроз, шантажу та покарати зловмисників на законодавчому рівні?

Мережа інтернет об’єднює людей із всіх куточків світу, дає нам неймовірну можливість обмінюватись інформацією. Більше не треба питати батьків, вчителів, або шукати відповідь серед книжок, достатньо лише ввести запит у пошуку.

Яка небезпека існує в мережі інтернет?

Якою б корисною не була ця бібліотека знань людства, навіть тут можливо натрапити на неприємності. В інтернеті ми можемо не тільки знаходити інформацію, але й спілкуватися з іншими людьми. Для цього існують соціальні мережі.  У процесі спілкування люди мають різні наміри: як просто перелистування, так і різні маніпуляції. Соціальні мережі – це відкрите поле для всіх людей, включаючи шахраїв та злочинців.

Небезпека, яка існує не тільки у комп'ютері

Булінг, переслідування, домагання виникають і у реальному житті. Булінг являє собою переслідування із подальшим знущанням, образами. Частіше булінг зустрічається у школах, інститутах, колективах, де одна особа, або група людей знаходять об’єкт для висміювання. Останні роки цю проблему поширюють значно більше, ніж у минулому, коли такі форми знущання замовчувалися і сприймалися, як “забавки” дітей. Це стає корисним рушієм заходів проти булінгу, після якого може знадобитися психологічна допомога.

Як булінг перейшов у мережу?

Якщо у житті булінг є знущанням і ми знаємо зловмисників, то у мережі інтернет це може бути будь хто. Будь хто, який може становити загрозу навіть здоров’ю та життю.  Користуючись соціальними мережами, ми викладаємо свої фото, особисті данні, різноманітну інформацію про наших близьких людей.  Анонімні злочинці по ту сторону екрану можуть легко збирати цю інформацію та використовувати її у різних цілях.

Із чого складається кібербулінг?

-Агресія, одноособні або групові образи, висміювання, приниження особистості. Це найпоширеніший вид кібербулінгу.

 -Маніпуляції у перелистуванні, погрози вам, або вашій дитині. Запугування дуже діють на свідомість дітей, тому вони легко можуть стати об’єктом кібербулінгу.

 -Зламування соціальних мереж та крадіжка приватних даних, фото або відео. Це може перерости у шантаж чи оприлюднення особистої інформації задля знущання.

 -Переслідування, або сучасною мовою сталкінг. Небажане нав’язування, можливі подарунки, домагання, частіше це зустрічається у відношенні жінок, але може виникнути з дітьми, незважаючи до полу.

Основним двигуном кібербулінгу є анонімність. Люди можуть дозволяти собі все, коли їх не бачать, не чують і не знають, хто вони є.

 Особливо можуть постраждати діти, які не мають великого бажання ділитися з дорослими всім, що їх бентежить.

Як зрозуміти, що ваша дитина може бути жертвою кібербулінгу?

  • Ваша дитина приховує від вас інформацію на своєму телефоні, оповідання.
  • Після користування інтернетом, Ваша дитина має поганий, сумний настрій.
  • Якщо Ви питаєте свою дитину про те, що відбувається, вона відстороняється та не хоче ділитися подробицями.

Поради, щодо користування інтернетом та соціальними мережами

  • Не поширюйте свої особисті дані, такі як: номер телефону, адреса, дані батьків, паспортні дані. Це чудова можливість використати таку інформацію проти вас.
  • Якщо Ви натрапили на образи, сталкінг, бачите щось підозріле, не треба закриватися і вирішувати це самому. Поділиться цим із сім’єю, друзями, близькими людьми, не відмовляйтеся від підтримки та шукайте допомогу.
  • Якщо за якоюсь причиною Ви не можете знайти підтримки близьких людей, вагаєтесь у цьому, то можете на деякий час відкласти користування соціальними мережами. Відпочиньте, займіться іншими справами, які будуть відволікати вас від негативу в інтернеті.
  • Ви завжди можете обмежити доступ для підозрілої людини, заблокувавши її. Така можливість зараз є у всіх соціальних мережах.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено