Малечі про цікаві та корисні речі!
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища. Це поширена проблема в сучасному українському суспільстві, і найгостріше воно постає в освітньому середовищі, де дитина проводить більшу частку свого повсякденного життя.
У рамках тижня протидії булінгу, педагогом-організатором Главацькою Т.Г. було проведено практичне заняття з профілактики булінгу "Я, ти, він, вона!" для учнів 3-А класу. Метою було нагадати та ознайомити учнів з поняттям булінг, розвивати вміння та навички протидії негативного впливу, тиску; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки; виховувати почуття власної гідності; виховувати почуття емпатії та переживання до оточуючих.
Учні виконали вправу "Моя зірка", де передавали її з рук у руки писали про учня позитивні слова. Під час вправи "Скріпка" відбувалося емоційне налаштування на сприйняття базового поняття. Слухаючи казку, вони виконували різні завдання зі сріпкою, а потім повертали її у вихідне положення, але нажаль, це було для них неможливим.
Тільки комплексний підхід до вирішення проблеми допоможе зрозуміти, що таке булінг і як з ним боротися. Важливо розуміти, що такі питання неприпустимо замовчувати, тому що це прямий шлях до поширення явищ цькування в шкільному середовищі.