Кілька порад для батьків щодо профілактики тривоги серед дітей під час дистанційного навчання
За можливості максимально забезпечити необхідні технічні умови для умов дистанційного навчання.
Поговорити з дитиною, щодо розпорядку дня, навчити її планувати свій день. Режим дня має враховувати необхідні для фізичного та психічного здоров’я дитини компоненти: сон, регулярне здорове харчування, прогулянки на свіжому повітрі, позитивні емоції та навчальну діяльність.
Проявляючи контроль батькам слід бути гнучкими, залежно від особливостей характеру та темпераменту дитини. При цьому, найкращим прикладом є самі батьки, адже діти, перш за все, розуміють поведінку дорослих та звичний для сім’ї спосіб життя. Життєві цінності батьків є для дитини більшим орієнтиром ніж те, що дитина ніколи не бачила, проте їй це намагаються пояснити «на словах».
Зрозуміти свої емоції та проаналізувати їх: які з них є раціональними, а які – деструктивними.
Прийняти ті зміни, що відбуваються в житті. Ми не можемо передбачити на який час затягнеться ситуація, тому маємо з нею «подружитися». Найпростіший спосіб це зробити – це спробувати уявити, що ситуація є для нас звичною (ніби так і було).
Забезпечити дитині безпечне середовище та безпечний доступ до Інтернет-ресурсів, адже діти велику кількість часу проводять за комп’ютером та без нагляду дорослих.
Якщо ці поради є для Вас актуальними, намагайтеся, втілюючи їх в життя відстежувати свій емоційний стан, «прислухайтеся» до того що відчуваєте, які думки Вас хвилюють.
19:53 20.02.2021