Що робити, якщо дитина проявляє агресію

Дата: 10.01.2024 13:50

Пам’ятайте, що заборони, та підвищення голосу – самі неефективні способи у виправленні агресивності.

Дайте можливість таким дітям своєчасно виплеснути напруження за допомогою фізичних нагрузок, співу, руху.

Слідкуйте за своєю поведінкою, контролюйте свій гнів, не надаючи йому форму погроз та звинувачень.

Важливо, щоб дитина зрозуміла, що вона потрібна, що її цінують та приймають.

Один із самих корисних способів змінити поведінку дитини – це підкреслити її хороший вчинок.

Кожен раз, коли дитина стримує себе і не починає бійку, просто відмітьте, що вона стала сильнішою.

Відпрацьовуйте навики реагування у конфліктних ситуаціях. Фантазуйте та програвайте різні ситуації з вашою дитиною.

Введіть штрафні санкції. Головне, щоб дитина знала про можливі наслідки своєї поведінки.

Говоріть з дитиною про почуття та емоції. Це навчить дитину розпізнавати власний емоційний стан та стан оточуючих людей.

Не критикуйте, а задавайте питання. Навчіть дитину брати на себе відповідальність, але не розвивати почуття вини.